1. klassi õppeaasta avaaktus 21. augustil

Eile alles olin väike
lasteaialaps.
Paitasid mind tuul ja päike,
läksin suuremaks.

Paitasid mind päev ja tuuled
järjest kuu või kaks.
Läksid koolimütsid, -kuued
mulle parajaks.

Hakkas koolilapse nimi
mulle passima.
Täna esmakordselt lähen
kooliklassi ma.

Tere, tere, tore maja!
Tere, kooliõu!
Koolis käia nagu vaja
on mu kindel nõu.
/Ellen Niit/

Ka Peedu koolipere kindel nõu on sel õppeaastal käia koolis nagu vaja. Et see võimalik oleks, alustasime õppeaastat teistmoodi kui tavaliselt. Traditsiooniline õppeaasta stardilaager lükkus edasi ja 21. augustil toimunud avaaktusel osales ainult 1. klass koos vanemate ja õpetajatega. Kõik tähtsad toimingud said sellegipoolest tehtud. 1. klassi 4 tüdrukut ja 8 poissi koos õpetaja Madliga said astuda Peedu laululava laudadele, kuulda nii Eesti hümni kui õpetajate esituses koolilaulu, võtta veidi kohmetult vastu nii aabits kui lillekimp ning poseerida klassipildil. Lilleõiega tervitati ka kõiki 1. klassi õpetajaid. Koolijuht Kerstin meenutas enda esimest koolipäeva ja soovis alustavatele TERAlastele õpirõõmu ning vanematele rahulikku meelt. Ilusat kooliteed, vahvad tüdrukud ja poisid!