Hoolin ja hoian!

Äsja lõppes Peedu koolis keskkonnanädal. Tegelikult algasid ettevalmistused selleks juba nädala jagu varem, kui lapsed said koduseks ülesandeks väikese uurimustöö. Igal klassil oli erinev teema: 1. klass uuris prügi sorteerimist, 2. klass vee kasutamist, 3. klass elektrienergia kulu, 4. klass müra ja 5. klass paberi kasutamist. Andmete kogumisel olid noorematel klassidel abis ka emad-isad.

Nädala alguses tuli esimesele kooliastmele külla Minna Li isa Andrus, kes mõtiskles koos lastega selle üle, kuidas on inimesed läbi aja Maa peal elanud ja oma tegevusega keskkonda mõjutanud. Kolmapäevases huvitunnis vaatasime üheskoos “Naksitralle” ja arutasime selle sisu üle keskkondlikust vaatepunktist õpetaja Joosepi juhendamisel.

Reede ennelõunal kutsusime aga kokku Peedu kooli 1. keskkonnakonverentsi “Hoolin ja hoian!” Iga klass esitas kokkuvõtted oma uurimustööst. Ühtlasi said lapsed öelda, kuidas nad saavad edaspidi nii koolis kui kodus keskkonnasõbralikumalt toimetada. Samuti said lapsed öelda, mida uut nad konverentsilt kõrva taha said panna. Ettekanded olid põhjalikud ja efektsed ning kõik said sõna.

Pärastlõunal jätkus koolipäev juba traditsiooniliste koristustalgutega. Korrastatud sai kooli vahetu ümbrus, maja taga paiknev parkmets ja kergliiklustee ääred. Päeva lõpus toimus aga laste poolt kõige rohkem oodatud vahetuslaat. Juba teist aastat said lapsed tuua laadale oma vanu mänguasju, raamatuid, riideid ja muud kasutuskõlbulikku, mida ise enam ei vajata. Väga paljud asjad leidsid tänuliku uue omaniku ning taaskasutuslik mõtteviis sai omal nahal läbi kogetud.

Aitäh emadele-isadele, kes keskkonnanädalal otseselt või kaudselt kaasa lõid! Rõõmsat ja kosutavat kevadvaheaega! Hoolimist ja hoidmist kõigisse kodudesse!