Päevalõpula

Igal koolipäeval pärast tundide lõppu saavad soovijad jääda  kella 16.00-ni koolimajja Päevalõpulasse. Päevalõpulas on õpilastel võimalus lõpetada pooleliolevad tööd ning vajadusel küsida abi õpetajalt. Samuti on koolis valik mänge, raamatuid ning spordivahendeid, millega aega sisustada.

Päevalõpulas osalevad lapsed kogunevad pärast tunde 0-korrusele ja täidavad rühmas kehtivaid kokkuleppeid. Võimaluse korral toimub Päevalõpula õues.

Päevalõpulas osalevad need lapsed, kes ootavad pärast tunde oma vanemaid, vanemat õde/venda või huviringi.

NB! Kui laps jääb pärast koolitundide lõppu ilma vanema järelvalveta kooli territooriumile, suunatakse ta automaatselt Päevalõpulasse.

Päevalõpula juhendaja on Helli-Tiiu Piirikivi.

Päevalõpula kodukord

1. TERA Peedu kooli Päevalõpula töötab esmaspäevast reedeni, kell 13.00-16.00.
  2. Päevalõpulas osalev õpilane on kohustatud kogunema kohe pärast tundide lõppu koos oma asjadega 0-korrusele Päevalõpula ruumi.
  3. Pärast tunde kooli territooriumile jäänud järelvalveta õpilased suunatakse automaatselt Päevalõpulasse.
  4. Kõik Päevalõpulas osalevad õpilased viibivad samas kohas, kui ei ole õpetajaga kokku lepitud teisiti.
  5. Õpilane on kohustatud täitma kooli ja Päevalõpula kodukorda, õpetaja antud juhiseid ning hea korra tavasid.
  6. Õpilane ei lahku Päevalõpulast omal algatusel. Koju, bussile või huviringi minnes teavitab õpilane Päevalõpula õpetajat.
  7. Õppimisel ning pooleliolevate kodutööde lahendamisel on võimalus abi paluda Päevalõpula õpetajalt.
  8. Õpilane on viisakas: ei jookse, ei torma, ei lärma ning hoiab korda ja puhtust.
  9. Ka Päevalõpulas kannab õpilane koolivormi ja sisejalanõusid, välja arvatud õues olemise ajal.
  10. Nutiseadmed (telefon, tahvelarvuti, arvuti jms) on lubatud vaid kokkuleppel Päevalõpula õpetajaga.
  11. Kodukorda eirav õpilane võidakse Päevalõpulast kindlaks ajaks eemaldada.
  12. Päeva lõpus veendub iga õpilane, et tema töökoht ja selle ümbrus jääks puhtaks. Ka õues kasutusel olnud vahendid tuleb tagasi panna oma kohtadele.