Lemmikloomapäev

Teisipäeval toimus Peedu koolis selle aasta esimene teemapäev, mille peategelasteks olid lemmikloomad. Ühises hommikuringis rääkisime ära päevakava ja jagasime õpilased viieks rühmaks. Igas rühmas oli õpilasi kõigist klassidest, see andis hea võimaluse uute sõprussuhete tekkimiseks.

Kõigepealt tutvustas õpetaja Lea meile küsitluse tulemusi, mille olime eelneval nädalal korraldanud, et teada saada, milliseid lemmikuid meie kodudes leidub ja keda lapsed juurde igatseksid. Kõige rohkem oli loomulikult koeri ja kasse, eksootilisemateks soovideks olid aga krokodill ja .... Veel tegi neljas klass esitluse oma väljasõidust Tartu Koduta Loomade Varjupaika. Arutasime, millistel põhjustel loomad satuvad varjupaikadesse, millega arvestada, kui endale lemmiku võtad, miks peavad koerad-kassid kiibistatud olema ja miks nad mõnikord kaduma lähevad.

Peale ettekandeid asusid II kooliastme õpilased vaatama meie oma Peedu kassi Teofrastuse seikluseid ning I kooliastet ootasid samal ajal õues üllatuskülalised. Peale Teofrastuse seikluste lõppu vahetasid kooliastmed kohad ja ka I kooliaste sai filmi vaadata ja II kooliaste külalistega tuttavaks. Film meeldis lastele väga ja puudutas neid sügavalt.

Nüüd on juba omajagu põnevust tekitatud, nimetame ära oma üllatuskülalised. Külla olid meile sõitnud Austraalia karjakoer Twinkle koos lammaste Mustika ja Loki/Klaabuga. Lammastel ja koeral olid kaasas ka omanikud, kes teadsid nende kohta palju põnevat jutustada. Kauged külalised olid nii armsad, et saime endale unistuse ka kooli juurde lambad elama saada. Lamba villas näppudega sobramine oli väga rahustava toimega ja neid sai ka rihma otsas jalutada nagu koeri.

Edasi toimetasimegi rühmades, iga rühm läbis päeva jooksul kuus lemmikloomateemalist töötuba. Õpetaja Lea oli õpilastele ette valmistanud kergliiklusteel liikumisraja ja erinevad liikumismängud. Õpetaja Tiina juures sai meisterdada vahvaid näpunukke ja õpetaja Erikaga origami jäneseid voltida. Õpetaja Kerstin luges lastele lemmikloomalugusid. Liina tutvustas lastele, kuidas erinevad inimese tajud erinevate lemmikloomade tajudest ja oli endaga kaasa võtnud jänesed Brownie ja Yuki. Teisel korrusel laulis õpetaja Marika, Helli-Tiiu ja lastega võidu papagoi Vasja.

Päev oli täis loomingut, armsaid loomakesi ja huvitavaid uusi teadmisi. Päeva lõpus said kõik välja öelda, mis neile päevast enim meelde jäi ja mida uut teada saadi. Ühiselt laulis Peedu kooli konnakoor kassikontserdi, mis sai selgeks päeval muusikatöötoas.

Lemmikloomapäev oli selle nädala lemmikpäev! Jääme põnevusega uut teemapäeva ootama.

Yuki
Papagoi Vasja