Meile meeldib teha kõike koos!

Peedu kooli ja Tartu rahvusvahelise kooli õpipäevad jätkusid põnevate tegemistega ka nädala teises pooles. Kui esmaspäeval ja teisipäeval viibisime palju väljas, siis kolmapäeval ja neljapäeval tegutsesime rohkem koolimajas sees.

Kolmapäeval ei olnudki meil menüüs üldse koolitoitu. Selle asemel valmistasid lapsed kogu toidu ise. Rühmatööde tulemusena valmis ligi 50 inimese jaoks 2 erinevat salatit, hulgaliselt tikuleibu ja lihapalle ning päris mitu pitsat. Magustoiduna valmis 2 küpsisetorti. Kõik oli väga maitsev ning tundus, et omavalmistatud toit ahvatles võtma ikka päris mitu portsu!

Neljapäevane päev oli pühendatud loovtegevustele. Päev algas hääle lahtilaulmisega, mille järel õppisime koos, kuida valmistada ise vesivärve. Inglise keelset videoõpetust saavad huvilised vaadata siit. Seejärel võtsime ette eestikeelse retsepti ja hakkasimegi ise värve tegema. Ega see segamine niisama lihtne olnudki. Ikka kõigi rühmaliikmete ühist abi oli vaja, et tulemus õnnestuks. Iga grupp segas valmis ühe värvi ning pärast jaotati kõik värvid rühmade vahel ära. Nende samade värvidega tuli koos panna paberile pilt möödunud päevade meeleoludest. Iga rühm mõtles oma pildile ka pealkirja.

Peale lõunat kutsusid Peedu kooli lapsed meie külalised väikesele kontserdile, kohe selle järel aga tantsuringi. Ükski laps ei jäänud kõrvale ning õpetajadki lustisid mõnuga kaasa. Lõpuks laulsime veel koos just õpipäevade jaoks õpetaja Krista poolt loodud laulu “Meile meeldib”. Järgnes veel pidulik tänukirjade jagamine. Et hüvastijätt väga kurb ei oleks sai iga laps ja õpetaja ka maitsva šokolaadi omanikuks.

Ongi selleks korraks vahva koosõppimine läbi saanud. Reede hommikul kooli tulles olid Peedu lapsed natuke nukrad, et sõbrad enam ei tule. Küll aga rõõmustasid kõigi eelnevate päevade ja ühistegevuste üle. Koolimaja trepikoridori kaunistavad aga mõnusates pastelsetes toonides plakatid, mis ei lase möödunud päevade rõõmul niipea kustuda.

Aitäh veelkord kõigile, kes õpipäevade õnnestumisele südamest kaasa aitasid. Loodame, et lõppenud nädala tulemusena on iga laps ja õpetaja natuke rikkam ning veelgi parem inimene. Koostegutsemine on tõeline rõõm!