Nüüdsest on maailm kirju, koos kollase taevaga!

Nii kirjutas üks Peedu kooli õpilane tänasel loovuspäeval. Novembrikuise teemapäeva ettevalmistused algasid laste jaoks juba nädala jagu varem, kui igaüks pidi panema kokku endale loovuspäeva tunniplaani. Kokku toimus 6 erinevat töötuba, mille järjekorra saidki lapsed endale ise valida. Hommik algas tantsuringi laste loovtantsuga. Päeva jooksul said kõik lapsed osa loovkirjutamisest, kunstilisest tegevusest, helide maailmast, joogast, maitseelamuste valmistamisest ja loovmängust. Meie oma tublidele õpetajatele lisaks olid juhendajate rollis Lendteatri näitlejad Airee Pajur, Margus Möls ja Loviisi ema Kristiina Lõhmus. Kunsti töötuba juhendas üliõpilane Kristiina koos meie oma 4. klassi poisi Kaarliga ning kööginurgas aitas toimetada Paula, Kata ja Hannaliina ema Liina.

Suure loomise tulemusena valmis terve hulk mitmesuguseid proosapalasid ja kunstitöid, lõbusaid ja maitsvaid võileibu. Kohalikus helistuudios salvestati põnevaid kuuldemänge, joogatoas meelitati välja päike ning loovmängu töötoas prooviti, kuidas oleks olla näitleja. Kogu päeva püüdis fotodele Joonase ja Jaani ema Anneli.

Lõpetuseks loovkirjutamise töötoas valminud lugu, mille mõttega sai alustatud seesama kirjatükk. Autori loal saab kirjutis avaldatud pseudonüümi all.

Sinise kadumine!

Ühel päeval, kui koolist koju jõudsin, märkasin, et sinist pole mitte kusagil näha. Vaatasin ringi ja panin tähele, et sinist asendas kollane.

Oli veider vaadata ümbrust, kui kõik sinine oli hoopis kollane. Mõne päeva möödudes hakkasin sellega harjuma, kuid äkki tekkis tahtmine vaadata sinist, mitte kollast taevast. Siis ma hakkasin mõtlema, kuidas sinist tagasi saada. Jõudsin järeldusele, et äkki saab kollase ära kustutada! Tegin oma pinali lahti, võtsin kustukummi ja tegin paar salajast muudatust. Hakkasin kustutama kollast sinistelt asjadelt!

Olin rõõmus, kui nägin, et see toimis. Aga oli üks probleem: mida ma selle taevaga teen?! Selgus, et mitte midagi! Tuleb elada lihtsalt siniste asjade ja taevaga, mis on kollane! Nüüdsest on maailm kirju, koos kollase taevaga.

autor: Mustavalge

Suur tänu kõigile abilistele ja kaasalööjatele! Loodetavasti on kõigi loovuspäeval osalenute maailm nüüdsest natukene veelgi kirjum. Koos kollase taevaga muidugi!

Foto autor: Anneli Armus-Juhkam.