Peedu kooli arheoloogid

Kuues klass hakkas sellel aastal vanaaja ajalugu õppima. Alustame tavaliselt sellest, mis on ajalugu ja kuidas ajalugu uuritakse. Eriti huvipakkuvaks osutus arheoloogia. Kõik need arheoloogide kühvlikesed ja pintslikesed, mida saab kasutada, kõik need saladused, mis maapõues peituvad. Peedu koolil on vedanud, et asub vanade, mahajäetud elamute kõrval. Mitme aasta jooksul on õpilased allakirjutanule toonud erinevaid leitud esemeid, vanu meepurke, moositaldrikuid, isegi kaheksakümnendatest  pärit kassettmaki. Uued kuuendikud otsustasid, et ega nemadki viletsamad pole. Võtsid kühvlid, pintslikesed ja asusid asja kallale. Selle aasta saagiks on luisk, vanad veetorud ja muu pudi-padi.

Arheoloogid vasakult: Jaan Juhkam, Loviis Lõhmus, Hannaliina Luure, Anni-Marie Püttsepp