Prantsuse teemapäev

Lõppenud koolinädala viimasel päeval olid Peedu kooliperel külalised. Jonathani ema korraldas koos Tartu Ülikooli kursusekaaslastega prantsuse teemapäeva.

Hommikusel kogunemisel tantsitigi koos külalistega juba tuttavat prantsuse rahvatantsu Cicapo ning õpiti juurde veel üks ringtants. Samuti kuulati prantsuse hümni ning üliõpilased tutvustasid natuke selle sisu.

Järgnesid neli töötuba. Päeva jooksul said kõik õpilased tutvuda prantsuse keele, muusika, kunsti ja kokandusega. Keeletunnis saadi teada, kus Prantsusmaa asub ja õpiti ütlema mõningaid tähtsamaid väljendeid. Samuti tutvuti numbrite, värvuste, pereliikmete ning loomadega. Muusikatunnis õpiti tuntud prantsuse lastelaulu Frere Jacques. Kunstitunnis uuriti, mida kujutab endast kunstivool fovism ja tutvuti Henri Matisse`i töödega. Ühtlasi valmisid laste endi täiesti kordumatud šedöövrid. Kokandustunnis õpiti, kuidas teha lehttaigent ning valmistati croissant saiakesi. Huvilised saavad prantsuse keelset õpetust vaadata siit.

Teemapäeva lõpuks kogunesime uuesti saali, et teha kokkuvõtteid ja jagada mõtteid sellest, mis töötubadest meelde jäi. Laulsime üheskoos õpitud kaanonit ja enne veel kui lapsed omavalmistatud saiakestega maiustama asusid, tänasime oma vahvaid õpetajaid. Merci, Jana, Linda, Elisa ja Maria! Meil oli väga vahva ja hariv päev!