Suvekooli 2.päev

20. juulil toimus Peedul suvekooli päev, mille raames õpiti tundma puuke. Rääkisime sellest, kus puugid elavad, milline on puukide elutsükkel, kuidas neist hoiduda ja kuidas puuke uuritakse. Käisime ka ise puuke jahtimas ja tegime väiksest saagist järelduse, et Peedul erilist puugiohtu pole. Tõsi, siin levivatel laanepuukidel ei ole keset suve ka aktiivsuse kõrghooaeg. Valmistasime ja sõime ka võileiba ning jõime isetehtud limonaadi, millele lasime masinaga CO2 mullid sisse. Sellesama CO2, mille me olime just kummikinnaste sisse püüdnud ja mida me koguaeg ise välja hingame. Ja mille lõhna puugid tunnevad, et juba kaugelt teada, kui saak lähenemas on. Lõhna tunnevad puugid aga üldse mitte ninaga vaid jalgade otsas olevate anduritega. Põnev lugu nende puukidega.

Suvekooli viisid läbi Liina Luure ja Karmen Paavel. Fotod: Karmen Paavel