Teemapäev "Näita keelt!"

Pelmeenid ja vareenikud, matrjoškad ja tare-tarekesed, Kandinsky ja Baaba-Jagaa… Peedu kooli õpilased esimesest kuuenda klassini immutati tänase päeva jooksul vene keelest ja kultuurist küll üsna läbi.

Viimasel päeval enne sügisvaheaega toimus teemapäev “Näita keelt!” fookusega vene keelel, mida meie koolis õpitakse B-võõrkeelena alates 4. klassist. Päeva alustasime ühiselt saalis, kus õpetaja Merle tutvustas Vene Föderatsiooni ja põnevamaid fakte ja lugusid. Ettekande lõppedes panid lapsed uued teadmised koheselt proovile ning toimus põnev Kahoot! võistlus. Meisterdamise töötubades kerkisid osavate näppude vahel tikkudest valmistatud Baaba-Jagaa majakesed ning paberist sibulakuplid. Kandinsky eeskujul proovisid lapsed muusikas värve kuulata ning kandsid need kujundeid ja värve kasutades paberile, ühtlasi korrati selles töötoas üle kujundite ja värvide venekeelsed nimetused. Kolmandas töötoas äratati ellu kolme karu muinasjutt, mille kuulamise järel lapsed ise loo taasesitasid.

Lõunasöök tekitas täna eriliselt palju elevust, sagedased olid kommentaarid stiilis “Esimest korda on meil söögiks pelmeenid!”. Saime ka teada, et pelmeeni ei tohi mingil juhul noaga lahti lõigata - see tuleb hoopiski kasta hapukoore sisse ja seejärel tervena suhu pista, nii ei lähe mahlad kaotsi. Maitsva lõunasöögi järel suundus esimene kooliaste ühisesse aruteluringi päeva lõpetama, kus kostus muuhulgas nurinat, et koolipäev nii lühike oli ja esialgu ei tahetud sugugi meelsasti vaheajale suunduda. Ringis sai lisaks päevamuljete jagamisele öelda välja järgmise nädala plaane ja seega mõtteid eesootavale vaheajale suunata. Teine kooliaste aga jooksis samal ajal Peedu peal ringi ja otsis aaret, milleks olid rublad. Rublade eest sai omakorda söögisaali pop-up kohvikust osta laste enda küpsetatud vareenikuid, sõrnikuid, kompvekke, barankasid ja tšaid. Kohvikust ostes pidi klient valdama kohalikku keelt ehk siis vene keelt. Hätta jäädes võeti appi ka miimika ja kehakeel. Mõnusalt punnis kõhuga suundus vaheajale ka teine kooliaste ja vaprad õpetajad. Suured tänud õpetaja Kristina emale, kelle südameasjaks olid täna autentsed retseptid ja õiged töövõtted kokkamisel!

Vaheajale saatsime sel nädalal ka lasteringi ja eelkooli, et nemadki sügisest viimast võtta saaksid, et siis novembrist taas uudishimulike ja õpihimulistena naasta!