Suvekooli 1.päev

Esimeses suvekoolis jõudsime teha väga palju asju! Esmalt tutvusime. Seejärel lugesime inglise ja eesti keeles lugu partidest ning saime teada, mida pardid söövad. Lindude teema viis meid laudas toimunud olukorda arutama, kus üks kana teise pessa mune käis munemas. Vaatasime mitu lindude teemalist videot ja tegime laudas kana pesa korda. Vaatasime, millises munas areneb tibu ja millises mitte. Meie lugu rääkis sellest, et partidele ei tohi saia süüa anda. Eraldasime nisujahust gluteeni. Kaalusime tainast enne ja pärast tärklise väljapesemist ning tegime arvutusi. Segasime kokku CuSO4 ja KI, et sõrmejäljed nähtavaks muuta. Sõime tervislikke võileibu oma kasvuhoone kurkidega ning jõime piparmündi jääteed. Tore päev oli!
Pildistas Karmen Paavel

Lugu partidest
Muna valgustamine
Muna pesemine
Nisu
Taina tegemine
Sellest saab jäätee
Taina kaalumine
Tainast tärklise väljapesemine
Gluteen
Sõrmejälgede nähtavaks tegemine
Rukis, nisu, oder, kaer- mis on mis?