Kool algas stardilaagriga

Alustasime kooliaastat traditsioonilise stardilaagriga, mis sedakorda toimus koolist hoopis kaugemal. Olime lastega kaks päeva Otepääl Lambri talus. Seal oli mõnusalt ruumi ja võimalusi telkimiseks, jooksmiseks, palli mängimiseks, maastikumänguks, ujumiseks, kiikumiseks, batuudil hüppamiseks, jõusaalis treenimiseks, kuuri all tantsimiseks ja kõigiks teisteks toredateks tegevusteks. Olime valmistunud ka vihma korral ellu jäämiseks, sest laagrile eelnenud päeval sadas hommikust õhtuni, kuid laagripäevadel saime suurepärase ilma osalisteks ja päike muutis meie laagri eriti mõnusaks ja nauditavaks.

Õpetajad olid lastele ette valmistanud vahva taimede otsimise mängu. Mäng kulges mööda metsarada, mille ääres oli nimesiltidega märgistatud 18 taime. Laste ülesandeks oli iga taime kirjeldus kokku viia tema nime ja välimusega. Väga paljud võistkonnad tundsid ära lausa kõik taimed! Tagasi jõudes süütasime lõkke ja valmistasime õhtusöögi. Iga laps sai endale fooliumisse pakkida ühe portsu köögivilju, millest valmis sütel maitsev ühepajatoit. Õhtul istusime ümber lõkke, rääkisime lugusid ja laulsime. Kuni läks pimedaks ja algas kuuridisko. Paljud lapsed ootasid aga kõige rohkem telgis magamist ja öörahu saabumise ajaks oligi igaüks endale mõnusa pesa leidnud. Julgemad magasid lageda taeva all batuudil, puuonnis või kuuri all.

Uus päev algas hommikujooksu, -võimlemise ja -pudruga, misjärel liitusid laagriga 1.klassi õpilased ja nende vanemad. Koos mängiti vahvaid mänge. Lapsed, õpetajad ja vanemad meisterdasid suured taimepildid. Sel päeval oli söögiks kalasupp ja uskuge või mitte – ära visata ei tulnud midagi.

Õpetajatel oli väga hea meel, et nad said lastega kohtuda ja tutvuda just väljaspool klassisituatsiooni, lastele meeldis pärast suvevaheaega taas kokku saada, uusi teadmisi omandada ja üheskoos mängida. Oli ilus aeg.