Lemmikloomapäev

Kas keegi mäletab, kuidas Pipi kooli läks? Jalgrattaga? Bussiga? Ei, Pipi läks kooli oma hobusega. Ka meie 1. klassi poiss Erik tuli täna kooli oma hobusega. Tänase koolipäeva keskseks teemaks olid lemmikloomad.

Hommikul alustasime sissejuhatava hommikuringiga, mille järel saimegi tuttavaks Eriku lemmikute, hobune Rapuntseli ja koer Susiga. Eriku ema rääkis meile palju huvitavat hobuste kohta ja lapsed said esitada küsimusi. Seejärel tegid 4. klassi lapsed esitluse oma hiljutisest külaskäigust Tartu Koduta Loomade Varjupaika. Õpetaja Lea abiga oli valminud kokkuvõtlik video.

Päev jätkus erinevate töötubadega. Lapsed said tutvustada kaaslastele oma koduseid lemmikuid, meisterdada, õppida tundma loomade häälitsusi erinevates keeltes, osaleda joogatoas ja mõelda välja laulu ning vaadata filmi ja selle üle arutleda.

Koolipäev lõppes kokkuvõtliku ühisringiga, kus lapsed said mõelda päevale tagasi ning tuua välja, mis neile kõige rohkem meeldis. Oli huvitav tõdeda, et vähemalt üks lemmik on kodus olemas peaaegu kõigil Peedu Kooli lastel. Mõnel isegi täitsa rikkalik mini-loomaaed. Tore on ka, et lapsed oma lemmikutest hoolivad ja püüavad vastutustundlikult käituda.