Peedul tulid lapsed kooli

Sel ajal kui enamik Eestimaa kooliealisi veel suvest viimast võtab, algas Peedul juba uus õppeaasta. 22.-23. augustil alustasime kooli stardilaagriga. Laagriga alustasime kooli tegelikult juba kolmandat aastat. See on hea võimalus tavapärasest erinevate ülesannetega lapsi ja õpetajaid pärast pikka suvepuhkust sotsiaalselt uuesti kokku liita.

Seekord oli tegemist päevalaagriga, mille tegevused koondusid teema “Tervislik eluviis ja ohtus” alla. 2.-3. klassi lapsed said esimesel päeval korrata üle või koguda teadmisi veeohutusest, ohutust liiklemisest, hammaste tervisest ja esmaabist. 4.-6. klassi lapsed vestlesid aga õnnetuste ennetamisest, said näitliku õppetunni õigest juustehooldusest ja soovituslikust hügieenist, proovisid enesekaitsevõtteid ning käisid metsaretkel. Teisel laagripäeval tulid meile külalised Lõuna-Eesti pommirühmast ja Rõngu vabatahtlikust päästemeeskonnast. Laagripäevad lõppesid kokkuvõtlike ettekannetega – iga osaleja sai öelda, mis just talle kõige rohkem meelde jäi.

Nädala viimasel tööpäeval toimus sportlik tervisepäev. Meie kooliperega liitusid ka uued esimese klassi lapsed. Läbi erinevate tegevuste õppisid segagruppides (igas rühmas oli õpilasi 1.-6. klassini) lapsed paremini tundma nii üksteist, kui ka tegevusi juhendanud õpetajaid.

Olid väga lahedad ning koostöised päevad! Suur-suur tänu kõikidele suurtele ja väikestele osalejatele!