Teemapäev "Näita keelt!"

Teemapäev “Näita keelt!”

16. oktoober

Viimasel päeval enne sügisvaheaega täitsid Peedu kooli klasse matrjoškad, samovarid, vene rahva muinasjutud, kirillitsa, koolimajas kaikus vene muusika ja levis mõnus borši ja sõrnikute aroom.

Vene keele teemapäev oli põnev nii suurtele kui väikestele. Päeva avas üllatuskülaline, kelleks oli Loviisi ema Kristiina. Terve koolipere sai nautida tema esituses klassikalist vene muinasjuttu “Tsaar Saltaanist”. Päev jätkus töötubades, kus sai meisterdada matrjoškasid, kirjutada kirillitsas oma nime ja kuulata vene rahva muinasjuttu “Konn tsaaritütar”. Pärast borši söömist ja sõrnikutega maiustamist saime kokku kooli saalis, kus õpetaja Merle tutvustas Vene Föderatsiooni ja vene kultuuri pärleid. Lapsed jagasid päevamuljeid. Eriliselt jäi meelde kirillitsas kirjutamine, mis tundus neile kui põnev salakiri. Muidugi armastavad Peedu kooli lapsed alati lugusid kuulata, nii ka seekord. Lapsed viis elevile õpetajate lubadus, et kui nad koolivaheajalt naasevad, tervitavad neid treppidel nende enda meisterdatud matrjoškad.

Seejärel suundus teine kooliaste õue kirillitsas antud vihjetega aardejahile, söögisaali pavlovaid meisterdama ja teed jooma või vaatama venekeelset multifilmi “Kolmanda planeedi saladus”.

Teemapäev tekitas nii suurtel kui väikestel palju emotsioone, äratundmisi ja pakkus uusi teadmisi. Kas teie teadsite, et väga populaarne mäng Tetris on pärit Venemaalt või et Euroopa suurim McDonald’s asub Moskvas?