Tehnoloogia teemapäev 28.01.2020

Jaanuari viimasel nädalal toimus Peedu koolis selle õppeaasta neljas teemapäev. Liikusime ühiselt tehnoloogiliste lahenduste radadele ja päev pakkus kõigile vahvaid elamusi. Aga kõigest järgemööda.
Hommikul kogunesime saalis ja jagunesime gruppidesse. Kokku tuli läbi käia kuus töötuba, nii et pikema jututa suundus iga grupp enda esimesse töötuppa. Päeva mahtus kaks konstrueerimistegevust. Iga rühm sai ehitada koolimaja taga puitmaterjalist da Vinci stiilis silda ja koolimajas sees spagettidest või grilltikkudest võimalikult kõrget torni. Kuna maailmas on elanud palju nutikaid inimesi, tasub neilt õppida. Ühes töötoas tutvusid õpilased kuulsate leiutajate ja leiutistega. Järgmises töötoas said nad ka ise leiutajad olla ning mõelda meid ümbritsevatele murekohtadele. Õpilased pakkusid välja erinevaid lahendusi, segades fantaasia pragmaatilisusega. Kuidas saada veekogud plastikprügivabaks, kuidas hoida puhtana Peedu kooli pidevalt porist garderoobi ja kuidas inimesed 50 aasta pärast Tartu linnas liiklevad?
Oleks patt olnud taolisel päeval jätta kasutamata õpetaja Anneli ekspertoskused elektri alal, seega ühes töötoas ehitasid lapsed töötava raadio, kontrollisid erinevate materjalide elektrijuhtivust ja tegid MakeyMakey'de abil muusikat.
Eriliseks tõmbenumbriks sai sel päeval aga robootika töötuba, kus õpilasi ootasid pisikesed sinised ümarad robotid, kellel nimeks Dash. Iga laps sai endale oma roboti, keda iPadi abil programmeeriti, ringi sõidutati ja teatevõistlusel katsetati. Paljud lapsed vaimustusid robotist nii väga, et hakkasid oma taskuraha kokku arvutama või siis loendama päevi järgmise sünnipäevani. Dashidega leidsid ühise keele kõik õpilased ja ka õpetajad olid pisikestest motoriseeritud sõpradest vaimustunud. Aitäh huviTerale robotite laenutamise eest!
Päeva lõpetasime aga hoopiski järgmisel hommikul ühiselt saalis, kus iga rühm enda probleemilahenduse töötoas väljamõeldud leiutist tutvustas. Oli taaskord üks põnev, haarav ja teistmoodi õppepäev.